fot. Tomasz Strąg

B. Szydło w tarnowskich Azotach: to ważny dzień dla Tarnowa i Małopolski

Dla polskiego rządu rozwój gospodarczy jest priorytetem; chcemy, żeby Polska rozwijała się coraz szybciej – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia Wytwórni Poliamidów II na terenie Grupy Azoty w Tarnowie. Dodała, że dla Tarnowa i Małopolski to ważny dzień.

„Dzisiaj mam satysfakcję, że mogę mówić również o tym ambitnym rozwoju gospodarczym tutaj, na ziemi tarnowskiej, w Małopolsce. Bo i dla Tarnowa i dla Małopolski jest to ważny i wielki dzień. Ale jest to wielki dzień dla polskiej gospodarki” – powiedziała dziś premier Szydło.

Jak podkreśliła, „dla polskiego rządu rozwój gospodarczy jest priorytetem”.

„Chcemy, żeby Polska rozwijał się coraz szybciej, żeby nasze ambitne cele gospodarcze przyczyniały się do tego, by każda Polska rodzina miała perspektywę lepszego życia. Taki jest nasz cel i tak to zrealizowaliśmy w planie odpowiedzialnego rozwoju i to się sprawdza (…). Chcemy, żeby Polska stawała się państwem, w którym jest produkcja, w którym rozwija się przemysł” – powiedziała premier.

„Mówimy o repolonizacji polskiej gospodarki, mówimy o reindustrializacji. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Chcemy, żeby młode pokolenie Polaków, miało szansę właśnie dzięki temu rozwojowi realizować swoje ambicje tutaj, u nas w Polsce. Żeby polskie rodziny mogły żyć spokojnie, bezpiecznie i żeby ich poziom życia był bardzo wysoko. To są cele, które sobie postawiliśmy na początku pracy rządu i konsekwentnie je realizujemy” – zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

Wytwórnia Poliamidów II ma mieć zdolność produkcyjną 80 tys. t rocznie. Inwestycja ta bilansuje zdolności produkcyjne kaprolaktamu i Poliamidu 6 w Grupie Azoty. Koszt jej realizacji to 320 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj