Premier RP: będzie propozycja powołania rady doradczej rządu złożonej z przedsiębiorców

Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu, złożonej z przedsiębiorców – powiedziała dziś premier Beata Szydło. Prezes Rady Ministrów podziękowała też organizatorom Forum Ekonomicznego w Krynicy.

„Byłam na panelu z udziałem firm rodzinnych i tam zwrócono się do mnie z prośbą, ażeby stworzyć możliwość konsultacji i wzajemnych spotkań po to, żeby rozmawiać o problemach tego sektora” – relacjonowała Beata Szydło, która od wtorku uczestniczyła w Forum Ekonomicznym.

Szefowa rządu dodała, że podczas spotkania z przedsiębiorcami rozmawiano też o tym, co można zrobić „żeby małe i średnie firmy miały jeszcze większe wsparcie ze strony rządu”.

„Myślę, że w niedługim czasie uda nam się przedstawić propozycję powołania rady doradczej, która byłaby zapleczem dla rządu, właśnie złożonej z przedsiębiorców (…). Myślę, że to jest ten konkret, który dzisiaj wywożę z Krynicy wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców” – mowiła premier dziennikarzom.

Jak zaznaczyła Beata Szydło, Prawo i Sprawiedliwość już w kampanii wyborczej zapowiadało powołanie „narodowego forum przedsiębiorców”.

Prezes Rady Ministrów podziękowała też organizatorom Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, za dotychczasowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm. Jak zaznaczyła, w swoich wypowiedziach właściciele firm podkreślali, „że pakiety i propozycje rządu, które są do nich kierowane spełniają ich oczekiwania, ale jeszcze jest pewien niedosyt ze strony małych i średnich firm”.

Beata Szydło w drugim dniu XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy wzięła udział między innymi w panelu PZU „Jak przekształcić rodzinną firmę w giganta? Instytucjonalne i rynkowe uwarunkowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl