fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Polska nigdy nie zgodzi się na relokacje nielegalnych migrantów

Europoseł Beata Szydło powiedziała, że Polska nigdy nie zgodzi się na relokacje nielegalnych migrantów. Była premier zabrała głos w debacie na temat paktu migracyjnego, która trwa w Parlamencie Europejskim. Podkreśliła, że proponowane rozwiązania są złe i nie zapewnią bezpieczeństwa Europejczykom.

Europoseł przypomniała, że podobne złe propozycje słyszała w 2016 r., gdy kierowała rządem w Polsce.

Dziś mamy kolejny kryzys migracyjny – przemytnicy ludzi, handel ludźmi, organizacje pozarządowe z Niemiec, które finansują ten proceder – zauważyła Beata Szydło.

Polska chce znaleźć rozwiązania, które będą rzeczywiście pomagały tym ludziom, którzy mają trudne życie, ludziom uciekającym przed wojną. Udowodniliśmy, przyjmując do Polski uchodźców wojennych z Ukrainy, że takie rozwiązania są możliwe, ale chcę jasno i bardzo wyraźnie powiedzieć – Polska nigdy nie zgodzi się na przyjmowanie nielegalnych migrantów, na relokacje nielegalnych migrantów i na absurdalne opłaty za ludzi, którzy mają być relokowani do naszych krajów –  akcentowała.

Debata w Parlamencie Europejskim dotycząca paktu migracyjnego to element finalizowania prac nad paktem migracyjnym. Zakłada on obowiązkową solidarność – albo kraje zgodzą się na relokacje migrantów, albo będą płacić ok. 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę.

Polska ma zająć twarde stanowisko przeciwko paktowi podczas zbliżającego się unijnego szczytu w Grenadzie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl