B. Szydło o prognozie Moody’s: gospodarka polska w bardzo dobrej kondycji

Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji – oceniła dziś w Pekinie premier Beata Szydło, odnosząc się do potwierdzenia przez agencję Moody’s ratingu dla Polski. Według niej program Prawa i Sprawiedliwości przynosi efekty i „będzie jeszcze lepiej”.

Agencja Moody’s potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A2. Jednocześnie agencja podniosła perspektywę ratingu z negatywnej do stabilnej. W ocenie agencji ryzyka fiskalne oraz inwestycyjne, a także niepewność polityczna w Polsce zmalały.

„Myślę, że wyniki będą jeszcze lepsze i prognozy będą jeszcze lepsze. Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji” – zaznaczyła premier w rozmowie z dziennikarzami.

Beata Szydło podkreśliła: „Mieliśmy rację, od początku, kiedy powstał rząd Prawa i Sprawiedliwości, mówiliśmy o tym”.

„Wprowadziliśmy program gospodarczy, który przynosi efekty i będzie jeszcze lepiej. Polska jest bezpiecznym, stabilnym państwem z dobrym klimatem dla gospodarki. Myślę, że kolejne miesiące będą pokazywały, że wyniki będą jeszcze lepsze” – dodała premier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl