fot. PAP/Andrzej Grygiel

B. Szydło: nowoczesne górnictwo to przyszłość polskiej gospodarki

Górnictwo jest dla polskiej gospodarki niezwykle ważne i będzie ważne, ale to będzie nowoczesne górnictwo – oświadczyła dziś w Katowicach premier Beata Szydło. Takiego górnictwa chcemy i takie budujemy – dodała.

Premier Szydło bierze udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2017”.

„Te targi pokazują, jak dużo nowoczesnych technologii i nowoczesności w górnictwie może być. I to jest przyszłość polskiego górnictwa i to jest przyszłość polskiej gospodarki” – mówiła szefowa rządu.

Jak dodała, to też okazja, by powiedzieć z Katowic, ze stolicy Śląska i ze stolicy polskiego przemysłu i górnictwa, że górnictwo jest dla polskiej gospodarki niezwykle ważne i to będzie nowoczesne górnictwo.

Premier Szydło mówiła też, że jednym z pierwszych trudnych zadań jej rządu było rozwiązanie problemów górnictwa, doprowadzenie do jego reformy, ale i danie branży przyszłości. I tak się stało – podkreśliła.

„Podziękowania należą się wszystkim szefom spółek górniczych i energetycznych, którzy bardzo ciężko pracują nad tym, żeby ten projekt się powiódł” – mówiła Szydło, dodając, że dziękuje też wszystkim pracownikom i załogom, które podeszły z wielkim zrozumieniem do tych projektów i zmian.

„Dzisiaj to jest nasz wspólny sukces, że możemy w Katowicach powiedzieć w 2017 r., że przed polskim górnictwem i polską energetyką jest dobra perspektywa, dobra przyszłość” – mówiła premier.

PAP/RIRM

drukuj