Afgańskie MSW: wybuch w Kabulu był aktem terroru; zginęły cztery osoby

Zamachowiec samobójca wysadził się dziś w powietrze przed bankiem w Kabulu, zabijając cztery osoby – podało afgańskie MSW. Atak miał miejsce niedaleko silnie chronionej ambasady USA. Wcześniej informowano, że przy wejściu do banku doszło do eksplozji.

Rzecznik resortu spraw wewnętrznych Afganistanu Nadżib Danisz powiedział również, że rany odniosły trzy osoby. Wcześniej służby medyczne informowały o jednej ofierze śmiertelnej i ośmiu rannych.

Bank, przy wejściu do którego zamachowiec wysadził się w powietrze, znajduje się blisko głównej dzielnicy dyplomatycznej w afgańskiej stolicy.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Agencja Reutera podkreśla, że do tragedii doszło w czasie, gdy wiele osób wypłaca z banku pieniądze przed muzułmańskim Świętem Ofiarnym (Id al-Adha), które przypada w tym tygodniu.

Wtorkowy zamach jest kolejnym z serii ataków samobójczych w stolicy Afganistanu, w której według danych ONZ od początku roku zginęło 209 cywilów, a około 800 odniosło rany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl