B. Szydło: Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem po okresie transformacji

Rząd PiS jest najbardziej prospołecznym rządem po transformacji w Polsce – powiedziała w środę w Sejmie wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło. Oceniła, że we wniosku PO ws. wotum nieufności wobec niej mało jest faktów, a więcej populizmu.

Wicepremier powiedziała, że środowa debata nad wnioskiem Platformy jest dobrą okazją do przypomnienia o zrealizowanych obietnicach rządu PiS.

„Za Prawem i Sprawiedliwością stoją czyny i fakty, których państwo nie zakrzyczycie. Warto zadać pytanie, czym państwo się zajmujecie. Na próżno szukać dzisiaj projektów ustaw, propozycji merytorycznych z państwa strony poświęconych polityce społecznej” – powiedziała Beata Szydło, zwracając się do posłów opozycji.

Oceniła, że PiS zajmuje się przede wszystkim interesem Polaków, a opozycja – jak podkreśliła – Prawem i Sprawiedliwością.

Beata Szydło zarzuciła poprzedniej koalicji rządowej PO-PSL „zadłużenie państwa”.

„Czyje interesy tak reprezentujecie, skoro nas tak wściekle atakujecie?” – pytała z mównicy Sejmowej.

Wicepremier podkreśliła, że dyskusja na temat problemów osób niepełnosprawnych powinna odbywać się z powagą i szacunkiem. Oceniła, że osoby niepełnosprawne są w tej chwili wykorzystywane w „gierkach politycznych”.

„Hipokryzją z państwa strony jest mówienie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości odnosi się z pogardą do tego środowiska. Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem po transformacji w Polsce i tego się właśnie boicie” – powiedziała Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj