PAP/Darek Delmanowicz

B. Szydło: Nie ma dyskusji na temat zmiany przywództwa w PiS

W tej chwili nie ma żadnej dyskusji na temat zmiany przywództwa w PiS. Jarosław Kaczyński jest naszym szefem i będzie prowadził nas w kolejnych wyborach, w kolejnych latach – powiedziała europoseł PiS, Beata Szydło.

Beata Szydło była pytana w Radiu Zet m.in. o niedawne słowa b. premiera Mateusza Morawieckiego, który przyznał, że chciałby ubiegać się o funkcję prezesa PiS po tym, jak Jarosław Kaczyński przejdzie na polityczną emeryturę.

„Myślę, że w tej chwili przede wszystkim nie ma żadnej dyskusji na temat zmiany przywództwa w PiS. Jarosław Kaczyński jest naszym szefem i będzie prowadził nas w kolejnych wyborach, kolejnych latach” – oświadczyła.

Jej zdaniem „w tej chwili dla PiS najważniejsze jest skupienie się na kolejnych wyborach i kampanii wyborczej, a nie dyskutowanie o kwestiach personalnych”.

Beata Szydło, odpowiadając na kolejne pytania, mówiła m.in. o tym, że nie dostrzega konfliktu między prezesem Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem Andrzejem Dudą.

Europoseł była też pytana, czy stawi się przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa. Jak zapewniła, „nie ma nic do ukrycia i oczywiście, jeżeli takie zaproszenie otrzyma, to będzie na tej komisji”. Beata Szydło podkreśliła również, że nie miała żadnego udziału w zakupie tego oprogramowania.

Na pytanie, czy będzie startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, Beata Szydło odparła, że w tej chwili będzie startować do Parlamentu Europejskiego. Dopytywana, czy chętnie zasiądzie w PE obok obecnego prezesa Orlenu, Daniela Obajtka – który, według medialnych doniesień, miałby startować w wyborach do PE – odpowiedziała, że „jeżeli Daniel Obajtek zostanie europosłem, to będziemy tam pewnie razem”.

Zastrzegła jednocześnie, że „nie ma jeszcze w tej chwili rozmowy na temat list, jeśli chodzi o PiS”.

„Teraz przed nami są przede wszystkim wybory samorządowe” – powiedziała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl