fot. PAP/Rafał Guz

B. Mazurek: kłamstwem jest mówienie, że PiS chce usuwać dziennikarzy z Sejmu

Kłamstwem jest mówienie o tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce kogokolwiek z dziennikarzy usuwać z Sejmu – podkreśliła we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Kłamstwem jest mówienie o tym, że my kogokolwiek z dziennikarzy chcemy usuwać z Sejmu. Będziecie państwo w Sejmie, nikt was nie usuwa” – zapewniła dziennikarzy rzeczniczka PiS.

Jak podkreśliła Kancelaria Sejmu próbuje zrobić wszystko, aby praca dziennikarzy była pracą dogodną i „przeprowadzaną w naprawdę przyzwoitych warunkach”.

W listopadzie szefowie 28 redakcji ogólnopolskich mediów wystosowali własny list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wyrazili w nim oczekiwanie, że ewentualne zmiany zasad pracy dziennikarzy w Sejmie „będą wprowadzane wyłącznie po poważnych konsultacjach z przedstawicielami mediów”.

W odpowiedzi na list Kancelaria Sejmu poinformowała w komunikacie, że „zmiany w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie powinny być ukierunkowane na poprawę współpracy na linii posłowie – media”.

Nowe rozwiązania powinny wzmacniać prawo obywateli do otrzymywania wiarygodnych i kompletnych informacji dotyczących prac Sejmu, ale także mieć na uwadze polepszenie bezpieczeństwa i porządku w Izbie” – podkreślono.

PAP/RIRM

drukuj