fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

B. Budka: Ewę Kopacz atakują dziś cynicy i tchórze         

Ewa Kopacz jest niezwykle pracowita, sumienna i wyjątkowo uczciwa. Dziś atakują ją cynicy i tchórze, którzy od 11 lat zbijają polityczny kapitał na tragicznej śmierci 96 osób i kłamstwie o rzekomym zamachu smoleńskim – podkreślił w poniedziałek lider Platformy Obywatelskiej, Borys Budka.

W filmie Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” na temat katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010, wyemitowanym w niedzielę wieczorem w TVP, po raz pierwszy zaprezentowano publicznie fotografie z moskiewskiego prosektorium, w którym złożono ciała ofiar.

Widać na nich ówczesną minister zdrowia (w rządzie Donalda Tuska), Ewę Kopacz. Stoi ona w fartuchu z zielonej flizeliny między dwoma mężczyznami. Obaj się uśmiechają. Po lewej stronie zdjęcia na wózku leży worek wyglądający jak ten, w którym transportuje się ludzkie zwłoki.

Na kolejnej fotografii pokazanej w filmie „Stan zagrożenia” widzowie mogli zobaczyć samą minister zdrowia, która trzyma filiżankę i rozmawia, gestykulując z uśmiechniętym mężczyzną w marynarce. Kopacz ma na sobie ten sam zielony fartuch i medyczne rękawiczki. Zdjęcia opublikowane przez Stankiewicz trafiły do internetu i spotkały się z krytyką m.in. polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W obronie byłej premier i b. minister zdrowia stanęło w poniedziałek wielu polityków Koalicji Obywatelskiej. Słowa wsparcia zamieścił też na Twitterze lider PO, Borys Budka.

„Miałem zaszczyt pracować w rządzie premier Ewy Kopacz. Niezwykle pracowita, sumienna i wyjątkowo uczciwa. Dziś atakują ją cynicy i tchórze, którzy od 11 lat zbijają polityczny kapitał na tragicznej śmierci 96 osób i kłamstwie o rzekomym zamachu smoleńskim” – podkreślił szef Platformy.

PAP

drukuj