Atak na lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary

Lewica uderza w lekarzy, którzy podpisali Deklarację Wiary. SLD zaapelował do ministra zdrowia, by ten zapewnił pacjentów, że lekarze, którzy będą odmawiali ich przyjęcia (powołując się na deklarację wiary) stracą kontrakty w ramach NFZ.

Twój Ruch chce nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia ws. deklaracji. Twierdzi, że  inicjatywa ta może rzutować na bezpieczeństwo pacjentów.

Z kolei Polska Partia Pracy zapowiedziała, że będzie domagać się odebrania lekarzom (którzy podpisali deklarację) prawa do wykonywania zawodu. Zapowiedziała również internetową zbiórkę podpisów pod żądaniem w tej sprawie.

Dr nauk medycznych Olaf Czerniawski, z oddziału łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, mówi że deklaracja wiary nie stoi w sprzeczności ze składaną przez każdego lekarza przysięgą Hipokratesa.

– W przysiędze Hipokratesa jest, że mamy bronić życie ludzkie i je chronić od początku do końca niezależnie od pochodzenia i kondycji chorego, a także jego wiary. A jeżeli zostaniemy pozbawieni prawa do wykonywania zawodu, czy też zostaną zabrane  fundusze z NFZ będzie to oznaczało, że śmierć naszej służby zdrowia nastąpi szybciej niż byśmy się tego spodziewali – powiedział dr nauk medycznych Olaf Czerniawski.

Deklarację wiary podpisało ok. 3 tys. osób związanych ze służbą zdrowia. Złożyli oni na Jasnej Górze dwie tablice, na których zapisali, że ludzkie ciało i życie, będące darem Boga, są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci.

Podpisując deklarację lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu. Inicjatorką powstania deklaracji wiary jest dr Wanda Półtawska, przyjaciółka Jana Pawła II.

 

RIRM/TV Trwam News

 

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl