fot. pixabay.com

Porozumienie w sprawie podstawowej opieki zdrowotnej

Jest porozumienie między Narodowym Funduszem Zdrowia a m.in. Porozumieniem Zielonogórskim ws. świadczenia usług w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki kompromisowi pacjenci nie będą musieli martwić się o stabilną opiekę zdrowotną.

W siedzibie resortu zdrowia odbyła się dziś konferencja prasowa poświęcona nowym zasadom zawierania umów z POZ.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, powiedział, że kompromis gwarantuje stabilną obsługę pacjentów do kwietnia 2025 roku.

Szef resortu zauważył, że aneksowanie umów na krótki okres powodowało pewnego rodzaju destabilizację i kolejne napięcia.

– Jesteśmy w o tyle komfortowej sytuacji, że mamy na długi czas zdefiniowane ramy finansowe funkcjonowania POZ. Rozmowy odbywały się w bardzo konstruktywnej atmosferze. Doszliśmy do wniosku, iż na główne priorytety mamy podobne spojrzenie, w zasadzie zgodę, które chcemy realizować w najbliższym czasie – oznajmił Adam Niedzielski.

Porozumienie zakłada też dodatkowe pieniądze na opiekę nad dziećmi, osobami starszymi z wielochorobowością i na opiekę koordynowaną.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl