fot. pixabay

NASK informuje o nowej kampanii SMS wyłudzającej dane logowania do Facebooka

Przestępcy rozsyłają wiadomości SMS informujące o nietypowej aktywności na koncie, takiej jak zmiana przypisanego numeru telefonu lub logowanie za pomocą kodu wysłanego w SMS poinformowała we wtorek Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że w ten sposób wyłudzają dane logowania do Facebooka.

Eksperci CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformowali we wtorek o nowej kampanii SMS wyłudzającej dane logowania do portalu Facebook.

Nowa kampania phishingowa polega na rozsyłaniu przez przestępców wiadomości SMS informujących o nietypowej aktywności na koncie, takiej jak zmiana przypisanego numeru telefonu lub logowanie za pomocą kodu wysłanego w SMS.

„Użytkownik atakowanego konta dostaje link, który ma anulować sygnalizowane zmiany i przywrócić kontrolę nad profilem. W rzeczywistości prowadzi on do fałszywej strony podobnej do strony FB, gdzie dochodzi do wyłudzenia informacji” – napisała NASK.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl