K. Radziwiłł: likwidacja NFZ w styczniu 2018 roku

Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie rozwiązany 1 stycznia 2018 roku – poinformował w poniedziałek na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Likwidacja NFZ oznacza, że od 1 stycznia 2018 roku  nie będzie konieczne przedstawianie dowodu ubezpieczenia w całej służbie zdrowia. Szef resortu wskazał, że jest jeszcze czas, aby ustawę w tej sprawie doprecyzować.

Europoseł Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, zwraca uwagę, że pod względem organizacyjnym jest to duże przedsięwzięcie.

– To dobra wiadomość. Trzymam kciuki, ponieważ tych wszystkich przedsięwzięć jest bardzo dużo. Musimy sobie zdawać sprawę, że organizacyjnie jest to ogromne przedsięwzięcie. Wydawałoby się, że jest dużo czasu, ale będzie on musiał być bardzo mocno przepracowany, żeby coś się nie wyślizgnęło, żeby wszystko zagrało we właściwym czasie – komentuje Bolesław Piecha.  

Minister Radziwiłł poinformował też, że od 1 stycznia 2017 roku  wejdzie w życie wiele zmian, m.in. podstawowa opieka zdrowotna również dla nieubezpieczonych. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj