ARiMR wspomoże młodych rolników bezzwrotną pożyczką w kwocie 100 tysięcy złotych

Do 30 lipca można ubiegać się o wsparcie w ramach programu „Premie dla młodych rolników”. Nabór wniosków prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

To czwarta edycja programu. Wnioski o dopłaty można składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Warunkiem przystąpienia do konkursu jest to, że jest to osoba, która jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 40 lat w momencie składania wniosku. Na dzień przed złożeniem wniosku w okresie nie dłuższym niż 24 miesiące rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej – mówił Paweł Drzażdżewski, zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR.

Kolejne elementy to przedłużenie biznesplanu, właściwie wykształcenie i rozpoczęcie pełnoprawnego kierowania gospodarstwem rolnym w okresie 9 miesięcy od momentu przyznania pomocy.

– Pomoc udzielana jest w formie bezzwrotnej pożyczki w wysokości 100 tys. zł. Ta pomoc podzielona jest na dwie transze. Pierwsza transza to 80 tys. zł. Druga transza, ta ostateczna w wysokości 20 tys. zł, jest wypłacana w momencie realizacji założeń, które dotyczą biznesplanu – dodał zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR.

Co najmniej 70 proc. z łącznej kwoty 100 tys. zł musi być wydana na środki trwałe.

– Mogą być to m.in. maszyny rolnicze, z tym, że warunkiem jest to, aby były to nowe maszyny rolnicze, inwestycje dotyczące budynków gospodarczych, ujętych oczywiście w biznesplanie – wyjaśnił Paweł Drzażdżewski.

Szczegółowe informacje o programie i ewentualną pomoc w wypełnieniu wniosku oferują regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Nasi pracownicy służą pomocą, dlatego zapraszamy serdecznie do oddziału regionalnego i korzystania ze wsparcia – podsumował urzędnik.

Nabór wniosków rozpoczął się 29 czerwca i potrwa do 30 lipca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl