fot. flickr.com

ARiMR: Rolnicy złożyli niemal 4 tys. wniosków o dotację na modernizację gospodarstw  na sumę ponad 740 mln złotych 

Blisko 4 tys. wniosków złożyli już rolnicy o dotację na modernizację gospodarstw. Opiewają one na ponad 740 mln złotych. Najnowsze dane przekazała prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Halina Szymańska.

Wsparcie pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tegoroczny nabór na modernizację gospodarstw rolnych realizowany jest we wszystkich obszarach – od A do E. Dotyczą one m.in. produkcji prosiąt czy bydła mięsnego, zmiany profilu produkcji, a także inwestycji związanych z nawadnianiem.

Halina Szymańska przypomina, na jakie dofinansowanie mogą liczyć  rolnicy w poszczególnych obszarach.

Poziom dofinansowania w obszarze A jest najwyższy – można otrzymać maksymalnie 900 tys. złotych – a w obszarach od B do D jest to kwota 500 tys. złotych. Kwoty te dotyczą wydatków związanych z inwestycjami budowlanymi. Jeżeli ktoś nie planuje inwestycji budowlanych, wówczas maksymalna kwota to 200 tys. złotych (…). W przypadku, kiedy rolnicy składają wniosek wspólnie, to wtedy młody rolnik i grupy rolników mogą dostać 60 proc. refundacji – wyjaśnia prezes ARiMR.

Wnioskować można osobiście w biurach Agencji, przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Nabór został przedłużony do 20 września tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl