Areszt dla rolników broniących polskiej ziemi

Bronili ziemi przed wykupem przez obcokrajowców, a dziś zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze aresztowali 11 rolników oraz byłego pracownika oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach.

Wszyscy usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu utrudnianie i zakłócanie postępowań przetargowych – powiedziała prokurator Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sprawa dotyczy przynajmniej kilkunastu postępowań przetargowych, w których chodzi o dzierżawę i sprzedaż ziemi o wartości co najmniej 6 mln zł. W tej sprawie wszyscy zostali przesłuchani. Dzisiaj prokurator kontynuuje czynności z udziałem podejrzanych i dzisiaj też podejmie decyzję co do ewentualnych środków zapobiegawczych. Dodam, że wśród osób zatrzymanych jest 11 rolników i 1 były pracownik Agencji Nieruchomości Rolnych – poinformowała Małgorzata Wojciechowicz.

Oburzenia nie kryją rolnicy zrzeszeni w „Solidarności”. Gospodarze z Pyrzyc nie zgadzają się na wyprzedaż gruntów obcokrajowcom. Wielokrotnie protestowali przed szczecińskim oddziałem Agencji Nieruchomości Rolnych. Ponadto blokowali ulice miasta ciągnikami.

Edward Kosmal, przewodniczący związku w województwie zachodniopomorskim, nie wykluczył, że w najbliższym czasie odbędą się protesty w obronie rolników.

– Jeżeli zostało złożone zawiadomione przez dyrektora agencji, że rolnicy utrudniali bądź była zmowa, to uważam, że jest to wielkie nieporozumienie. Jest to wielka tragedia dla rolników i ich rodzin, bo potraktowano ich jak jakąś grupę przestępczą, a oni z przestępczością nie mają nic wspólnego. Oni właśnie bronią polskiej ziemi, a Polska władza tak im się odpłaca – podkreślił Edward Kosmal.

Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi od 1 stycznia 2015 roku

***

SPROSTOWANIE: Oświadczamy, iż informacja zawarta w artykule z dnia 7 października 2015 r. zatytułowanego „Areszt dla rolników broniących polskiej ziemi” była nieprawdziwa w zakresie w jakim wskazano, że w związku z działaniami Prokuratury Okręgowej w Szczecinie doszło do zatrzymania byłego dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych. 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl