Archiwa o Katyniu nadal tajne

Archiwa NKWD oraz KGB mają być tajne do 2044 roku, w tym także te, które dotyczą mordów w Katyniu. Federalna Służba Bezpieczeństwa po raz kolejny odroczyła w czasie możliwość dostępu do komunistycznych akt.

Sprawa dotyczy akt z lat 1917-1991. Międzyresortowa komisja rządowa uważa, że dokumenty te „są wciąż aktualne, a ich publikacja zaszkodziłaby bezpieczeństwu Rosji”. Komisja twierdzi też, że w tajnych archiwach nie ma danych o represjach komunistycznych. To jednak nie prawda.

W archiwach znajdują się dokumenty dotyczące brutalnych mordów Polskich oficerów w Katyniu. Ujawnienia sowieckich dokumentów domagają się m.in. rosyjskie organizacje pozarządowe walczące o jawność życia publicznego.

Pod specjalną petycją w tej sprawie zebrali blisko 60 tysięcy podpisów. W związku z odmową utajnienia akt, jednak z organizacji chce zaskarżyć decyzję w sądzie. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl