Premier Szydło chce spotkać się z szefami klubów parlamentarnych

Premier Beata Szydło zaprosiła na spotkanie szefów klubów parlamentarnych. Głównym tematem jutrzejszych rozmów w Kancelarii Premier mają być kwestie poruszone podczas wczorajszej debaty w Parlamencie Europejskim.

Jest to kontynuacja działań, które podejmowaliśmy już wcześniej, przed wyjazdem do Strasbourga – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

– Mamy nadzieję, że szefowie klubów parlamentarnych odpowiedzą na nasze zaproszenie i pojawią się po raz kolejny w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nam zależy na podtrzymywaniu dobrych relacji z opozycją – podkreślił Rafał Bochenek.

Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 10.30. Pierwsze rozmowy odbyły się 12 stycznia i dotyczyły relacji Polski z Unią Europejską. Na zaproszenie premier odpowiedzieli wówczas przedstawiciele wszystkich klubów.

Platforma Obywatelska nie ustępuje jednak w krytyce rządu Prawa i Sprawiedliwości w kraju, jak i za granicą.

Europosłowie PO w Parlamencie Europejskim zapowiadają zmianę strategii ugrupowania na arenie międzynarodowej wobec działań PiS. Oskarżyli premier Beatę Szydło, że ta „swoją propagandą” zaprosiła do dalszego ciągu debaty o Polsce na forum UE.

Europoseł Ryszard Czarnecki podkreśla, że polski rząd „wygrał wczorajszą debatę”. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, odnosząc się do nieustannej krytyki, zauważył, że PO nie potrafi przegrywać.

– Oni oczekiwali tutaj jakiegoś przeczołgania pani premier. Okazało się, że pani premier Szydło pokazała się jako mąż stanu. Reakcje były bardzo pozytywne. Była nawet chwalona przez oponentów. Platforma nie może tego przeboleć, bo to była rzeczywiście żenująca sprawa. W ciągu kilku miesięcy po raz trzeci Platforma spektakularnie pokazuje brak umiejętności przegrywania – zwrócił uwagę Ryszard Czarnecki.

Przyczynkiem do debaty w Parlamencie Europejskim były zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych w Polsce. Premier Beata Szydło przekonywała m.in., że w Polsce nie doszło do złamania Konstytucji, a zmiany są zgodne z europejskimi standardami.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl