źródło: Izba Gospodarczo Handlowa Rynku Spożywczego

Apel UOKiK o niekupowanie rosyjskich i białoruskich produktów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) apeluje o świadome zakupy. Po kodzie kreskowym możemy rozpoznać, które produkty pochodzą z Rosji i Białorusi. Wybierając świadomie, możemy nałożyć na Moskwę nasze prywatne sankcje.

Chcąc okazać wsparcie i solidarność z Ukrainą Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, apeluje do polskich przedsiębiorców i konsumentów, by świadomie robili zakupy, zwracając uwagę na kody kreskowe.

„Zachęcamy do akcji niekupowania produktów i usług od firm z Rosji i Białorusi. Doceniamy sieci handlowe wycofujące takie produkty ze swojej oferty. Bądźmy solidarni z Ukrainą, sprzeciwiajmy się rosyjskiej agresji wojskowej” – zachęca Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Rosyjskie kody kreskowe zaczynają się od numeru 460, białoruskie od numeru 481. Świadomy wybór produktów sprawia, że jako zwykli ludzie możemy wyrazić swój sprzeciw wobec ataku Rosji na Ukrainę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl