Autorstwa Photo: L(Phot) Des Wade/MOD, OGL v1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49321640

Rosja odradza zbliżanie się do Krymu obcym okrętom

Rosja odradza brytyjskim okrętom zbliżania się do Krymu. Zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Michaił Popow, zagroził, że takie próby mogą zakończyć się źle dla brytyjskich marynarzy.

Pod koniec czerwca rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że brytyjski okręt wpłynął na rosyjskie wody terytorialne w pobliżu Krymu. Rosyjski okręt patrolowy oddał w jego kierunku strzały ostrzegawcze, a samolot  wystrzelił pociski w jego pobliże. Wielka Brytania zaprzeczyła wówczas takiemu przebiegowi wydarzeń i oświadczyła, że „Rosjanie przeprowadzali ćwiczenia artyleryjskie na Morzu Czarnym i uprzedzili społeczność morską o swojej aktywności”.

Do incydentu odniósł się teraz zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Michaił Popow, który wyraził zdumienie stanowiskiem Londynu. Skrytykował także sugestie brytyjskiego premiera i ministra spraw zagranicznych, że incydent może się powtórzyć. Rosja stanowczo odradziła wysyłania w pobliże Krymu pływających po Morzu Czarnym brytyjskich okrętów. Sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa ostrzegł, że kolejne próby zbliżenia się brytyjskich okrętów do Krymu mogą spowodować, że brytyjscy żołnierze zostaną ranni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl