Rosja sprawdzi gotowość bojową swoich wojsk

Flota Bałtycka Federacji Rosyjskiej została postawiona w stan gotowości bojowej. Do ćwiczeń przygotowują się też jednostki powietrznodesantowe. Przegrupowanie wojsk odbywa się w ramach niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości bojowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

W pięciodniowych ćwiczeniach weźmie udział prawie 40 tysięcy żołnierzy, 41 okrętów nawodnych i 15 podwodnych. Głównym celem jest sprawdzenie zdolności bojowych sił Floty Północnej w zapewnieniu bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. W trakcie manewrów zostanie wykorzystana nowoczesna technika, w tym cyfrowe stacje przekaźnikowe, nowe radiostacje średniej i dużej mocy i łączności satelitarnej.

Ćwiczenia różnych rodzajów wojsk były i są prowadzone ostatnio w wielu regionach Federacji Rosyjskiej. Manewry trwają od czasu, gdy stosunki między Rosją a Zachodem zaostrzyły się w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie.

Rosjanie zaczynają reagować coraz bardziej nerwowo. Zwiększają ilość żołnierzy, a tym samym ponoszą ogromne koszty – mówi komandor Maksymilian Dura.

– Reakcja Rosjan powinna być dla nas dobrym sygnałem, dlatego że pokazuje, iż Rosjanie w tej chwili tracą powoli kontrolę nad tym co robią i tracą środki finansowe, które rzeczywiście mogłyby być przekazywane na coś, co stanowi dla nas duże zagrożenie – mówi ekspert portalu defence24.pl.

To typowe działanie psychologiczne – zwraca uwagę komandor Dura.

– Rosjanie działają w ten sposób, dlatego że muszą pokazać swoją gotowość, gotowość swoich sił. Muszą pokazać coś narodowi rosyjskiemu: że oni są nadal silni, że są mocarstwem. Czy to przyniesie efekty? Moim zdaniem nie. Dlatego cieszmy się, że te środki finansowe, które mogły pójść na coś co stanowi zagrożenie, idą na ćwiczenia w przerzucaniu się wojsk, które prędzej czy później będą musiały wrócić do swoich jednostek – tłumaczy.

Do 10 kwietnia mają potrwać manewry, w których uczestniczy ponad 2 tysiące żołnierzy wojsk obrony powietrznej Południowego Okręgu Wojskowego. Wcześniej w 20 regionach Rosji trwały ćwiczenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl