fot. twitter.com

Apel Szefa UdSKiOR w związku z epidemią koronawirusa (COVID-19)

Pomimo stanu epidemii niezmiennie udzielamy pomocy i wypłacamy naszym podopiecznym świadczenia. Jednocześnie zwracam się z apelem aby w tym trudnym czasie każdy w miarę możliwości nie zapominał o mieszkających w sąsiedztwie kombatantach – podkreślił Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Szanowni Państwo,

Pomimo stanu epidemii w kraju, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych działa w sposób nieprzerwany. Niezmiennie udzielamy pomocy i wsparcia, wypłacamy naszym Podopiecznym należne świadczenia, prowadzimy postępowania administracyjne.

Niestety, ze względów oczywistych, zmuszeni byliśmy odwołać wiele planowanych przedsięwzięć i uroczystości, służących upamiętnianiu walk o niepodległość zarówno w Polsce jak i poza granicami.

Jednocześnie zwracam się do wszystkich Państwa z gorącym apelem, aby w tym trudnym czasie, każdy z nas w miarę swoich możliwości, nie zapominał o mieszkających w naszym sąsiedztwie Weteranach i Kombatantach. Bardzo proszę o to, aby udzielać Im wsparcia, stosując się oczywiście do wszystkich wskazań, jakie w tym czasie są zalecane przez uprawnione do tego służby.

Pomoc jaką możemy okazać ma różny wymiar, ale jest tak samo cenna. Mogą to być przyniesione zakupy, wyniesione śmieci, pożyczona książka, ale równie cenna jest nawet krótka rozmowa telefoniczna, która pozwala pokonać poczucie samotności i podnieść na duchu. Niezwykle ważne są inicjatywy podejmowane dla naszych Weteranów przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, harcerzy, strzelców, wolontariuszy. Należą się im najwyższe słowa uznania.

W ostatnim czasie Polacy dają po raz kolejny w dziejach niezwykłe świadectwo solidarności z drugim człowiekiem. Dlatego wierzę, że nikt z nas nie zapomni również o Tych, którym zawdzięczamy wolność, a którzy – ze względu na swój wiek – są obecnie najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem.

Weterani to nasz narodowy skarb! Troska o Nich to także sprawdzian ze współczesnego patriotyzmu.

Jan Józef Kasprzyk
Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

drukuj