Apel „Solidarności” do parlamentarzystów

Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Henrykiem Grymelem na czele, wystosowała kolejny apel do parlamentarzystów. Solidarność nawołuje w nim m.in. o odrzucenie rządowego projektu nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego PKP. 

List został skierowany do Donalda Tuska, Prezesa Rady Ministrów oraz  Zbigniewa Rynasiewicza, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz do Klubów Parlamentarnych i Poselskich.

W piśmie, SKK NSZZ „Solidarność” wyraża sprzeciw, wobec przyjęcia przez Radę Ministrów założeń, do projektu nowelizacji ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”, ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o transporcie kolejowym, umożliwiające upadłość przewoźników kolejowych z grupy PKP oraz Przewozów Regionalnych, a tym samym utratę miejsc pracy dla dziesiątek tysięcy pracowników tych spółek.

W dniach od 20 listopada do 10 grudnia br. przeprowadzane jest referendum strajkowe wśród załogi spółek kolejowych.

Apel „Solidarności” do parlamentarzystów

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl