fot. flickr.com

Strona społeczna zaniepokojona brakiem prac nad projektem ustawy ws. pracy w niedzielę

NSZZ „Solidarność” zwróci się z apelem do rządu o przyspieszenie prac nad ustawą o zakazie handlu w niedzielę. W tym tygodniu zbiera się Komisja Krajowa Związku.

Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”,  zwraca uwagę, że odbyło się tylko jedno posiedzenie sejmowej podkomisji zajmującej się tą sprawą. Związkowcy liczą, że nowe przepisy wejdą w życie do grudnia.

– Właściwie nic więcej z tą ustawą się nie dzieje. Jesteśmy zaniepokojeni takim obrotem sprawy. Tym bardziej, że rząd wcześniej wypowiadał się w tym kontekście, do końca czerwca tę ustawę miał rozpatrzeć parlament. Na to jednak nic nie wskazuje, mamy już koniec miesiąca, a tu nic się nie dzieje – podkreśla Alfred Bujara.

Obywatelski projekt przewiduje cztery wolne niedzielę. Tymczasem pojawiają się pomysły ograniczenia handlu do dwóch niedziel, a także skrócenie pracy w ten dzień np. do godz. 13.00. „Solidarność” przypomina jednak, że obywatelski projekt poparło prawie pół miliona osób.

O wolne niedzielę apelują także księża biskupi. Podkreślają, że niedziele mogą stać się gwarantem budowania wspólnoty rodzinnej, religijnej i narodowej.

RIRM

drukuj