Apel o degradację W. Jaruzelskiego i Cz. Kiszczaka

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie po raz kolejny apeluje do ministra Antoniego Macierewicza, aby zdegradował pośmiertnie generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zadeklarował, że wkrótce Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak utracą swoje odznaczenia państwowe. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych po raz kolejny domaga się, by minister uczynił to przed obchodzonym w sierpniu świętem Wojska Polskiego.

Upłynęło 5 miesięcy. Jesteśmy trochę zaniepokojeni jako ci, którzy wystąpili z wnioskiem już kilka lat temu. Liczymy na to, że w niedługim czasie, jeszcze przed świętem Wojska Polskiego 15 sierpnia, Jaruzelski, Kiszczak i być może inni zdrajcy Narodu Polskiego zostaną pozbawieni stopni generalskich, orderów Virtuti Militari i odznaczeń, których osoby służące obcej racji stanu nie są godne nosić, choćby i pośmiertnie mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

Pozbawienie stopni generalskich Jaruzelskiego i Kiszczaka jest bardzo ważne w sferze symbolicznej. Istotne jest to, by jasno i wyraźnie wskazać kto był zdrajcą Polski i służył obcym mocarstwom po to, aby zniewalać własny naród – dodał dr Jerzy Bukowski.

– Te dwie symboliczne postaci Kukliński i Jaruzelski, skoro jednego się podnosi do rangi generała i ciągle czekamy na order Orła Białego (mamy nadzieję, że go otrzyma pośmiertnie), to ten drugi ani generałem, ani kawalerem Virtuti Militari być nie powinien. To jest normalna logika dziejów i to jest bardzo ważne z moralnego, wychowawczego oraz edukacyjnego punktu widzeniapodkreślał ekspert.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl