fot. PAP

Apel do minister Piotrowskiej bez odpowiedzi

PiS ponawia apel o odtajnienie księgi rejestrów BOR-u ws. Radosława Sikorskiego. Analiza tego dokumentu pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy jako szef MSZ Sikorski wyłudził z kancelarii sejmu 80 tys. zł czy nie – powiedział przewodniczący KP PIS poseł Mariusz Błaszczak.

Dodał, że poprzedni apel w sprawie rejestru BOR-u, kierowany do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej pozostaje bez odpowiedzi.

– Pani minister Piotrowska nie odpowiedziała na moje pismo oficjalnie, jednak z medialnych doniesień padło stwierdzenie, że ten dokument jest tajny. Ten dokument powinien być odtajniony. Może do tego doprowadzić minister spraw wewnętrznych – pani Teresa Piotrowska. Znów więc – posługując się językiem pani premier Kopacz – minister Piotrowska da radę odtajnić ten dokument, jeżeli tylko będzie chciała. Co więcej, powinna to zrobić ze względu na ważny interes społeczny. Sprawa dotyczy uczciwości, albo jej braku, odnośnie drugiej osoby w państwie, jaką jest marszałek polskiego Sejmu – powiedział Mariusz Błaszczak.

Jak powiedział poseł Biuro Ochrony Rządu prowadzi księgę rejestrów, która może wykazać, kiedy ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zrzekł się ochrony i czy miały miejsce inne opisane przez niego przypadki, kiedy nie korzystał z transportu BOR-u.

RIRM

drukuj