Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU

Rada nadzorcza PZU powołała Andrzeja Jaworskiego z dniem 14 maja 2016 r. w skład zarządu ubezpieczyciela – poinformowała spółka w komunikacie. Także w piątek PZU poinformował, że Robert Pietryszyn złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu tej spółki.

– Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe  – czytamy w komunikacie.

Andrzej Jaworski to poseł PiS na Sejm, obecnie pełni funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Był także posłem VI, VII i VIII kadencji.

Jaworski w 1995 roku ukończył studia humanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury. Jest absolwentem studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie (obecnie UKSW).

W latach 1999 – 2003 był m.in. wicedyrektorem ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2003 – 2006 pełnił funkcję wiceprezesa, a następnie prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa Sp. z o.o.

W latach 2006–2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Stoczni Gdańsk. Dodatkowo pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej MCSE sp. z o.o., przewodniczącego Rady Nadzorczej KE Energa, oraz członka Rady Nadzorczej PKP Intercity.

Wcześniej w piątek PZU informowało, że rezygnację z funkcji członka zarządu ubezpieczyciela złożył Robert Pietryszyn, który został wybrany na prezesa Lotosu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl