Andrzej Duda przyjął zobowiązania wobec rolników

Do walki o zachowanie polskiej własności ziemi i wspierania rolnictwa zobowiązał się dziś kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Andrzej Duda. W Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) polityk wziął udział w I Kongresie Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. 

Na kongres zorganizowanym przez PiS Andrzej Duda podpisał deklarację.

Zobowiązał się w niej m.in. do tego, że zostanie uchwalona ustawa przeciwdziałająca wykupowi polskiej ziemi przez cudzoziemców. Kandydat PiS powiedział, że chodzi o przepisy, które będą „chronić interesy polskich rolników i polskiej ziemi”.

Sprawy polskiej wsi dla PiS i jego kandydata na prezydenta są jednym z priorytetów – podkreśliła poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS.

– Na pewno chodzi o fundusze unijne, o obszary wiejskie, o równe dopłaty. Bardzo ważnym tematem – jednym z najważniejszych w tej chwili dla Polski – jest ochrona polskiej ziemi. Obecna koalicja rządząca stara się ten temat pomijać czy przemilczać i wmawiać Polakom, że nic złego się tu nie stanie. Dlatego Andrzej Duda, podpisując dzisiaj ten pakt, mówi, z jednej strony, o wspieraniu rolnictwa, o tym, że rolnictwo ma mieć ten szczególny wymiar i musimy je traktować jako dobro narodowe, z drugiej strony, mówi o wszystkich tych problemach, które są na wsi i które trzeba rozwiązywać. Na pewno mogę państwu zadeklarować, że Andrzej Duda będąc prezydentem będzie orędownikiem problemów polskiej wsi i polskiego rolnictwa – mówiła Beata Szydło.

Andrzej Duda zobowiązał się także do tego, że polscy rolnicy otrzymają unijne dopłaty na takim poziomie, jak inni gospodarze europejscy. Zapowiedział wsparcie rodzinnych gospodarstw rolnych jako „podstawy i filaru polskiego rolnictwa”.

W weekend kandydat PiS na urząd prezydenta, obok Wysokiego Mazowieckiego odwiedził m.in. Białystok, Augustów i Suwałki, a także Łomżę i Zambrów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl