fot. PAP/Jakub Kamiński

Andrzej Duda ponowił zaproszenie do minister spraw wewnętrznych

Prezydent Andrzej Duda ponowił zaproszenie skierowane do minister Teresy Piotrowskiej na spotkanie dotyczące kryzysu migracyjnego w Europie. Do rozmów miałoby dojść dziś o godz. 16.00. O działaniach podjętych przez Kancelarię Prezydenta RP poinformowała minister Małgorzata Sadurska.

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP wygłosiła oświadczenie, w którym poinformowała o powtórnym zaproszeniu Andrzeja Dudy skierowanym do Teresy Piotrowskiej. Jak podkreśliła Małgorzata Sadurska, szefowa MSW posiada pełną wiedzę w sprawie negocjowanych kwot uchodźców oraz liczby imigrantów, jaką miałaby przyjąć Polska.

Uważamy, że pani minister Piotrowska jest najbardziej kompetentną osobą, by wyczerpująco poinformować pana prezydenta o spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych. (…) Sprawa uchodźców jest niezwykle ważna dla naszego kraju. Pan prezydent z uwagą obserwuje sytuację i dokładnie analizuje informacje, które dochodzą do niego w tym temacie – oświadczyła szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Małgorzata Sadurska wskazywała, że zaproszenie wystosowane przez Andrzeja Dudę było podyktowane troską o bezpieczeństwo Polski i Polaków.

Jako osoba wybrana w powszechnych wyborach pan prezydent ma obowiązek dbać o państwo i jego rozwój. Ten obowiązek realizuje. Zdaniem pana prezydenta problem fali uchodźców jest rzeczą bardzo istotną. Nie są w niej potrzebne żadne spory, zatem pan prezydent prosi, żeby jego osoby nie wciągać w kampanię wyborczą. (…) Pan prezydent liczy, że ta sytuacja, która miała miejsce wczoraj, zostanie uznana za niebyłą i pani minister przyjmie zaproszenie na spotkanie w Pałacu Prezydenckim – tłumaczyła minister.

Przypomnijmy, że do rozmów Andrzeja Dudy z Teresą Piotrowską miało dojść wczoraj o godz. 17.00. Szefowa MSW odmówiła wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Działania głowy państwa skrytykowała Ewa Kopacz, twierdząc, że miejscem do tego typu spotkań jest Rada Gabinetowa. Zarzuciła przy tym Andrzejowi Dudzie wszczynanie awantur. Z wypowiedziami premier polemizował prof. Krzysztof Szczerski, gość wczorajszej audycji Polski Punkt Widzenia na antenie Telewizji Trwam. [więcej]

RIRM

drukuj