Anders startuje w wyborach uzupełniających

Bezpieczeństwo Podlasia, polityka historyczna oraz plany rozwoju regionu; działania w tych trzech kierunkach zapowiedziała minister Anna Maria Anders, przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Na Podlasiu odbywa się dziś wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS-u.

Anna Maria Anders jest kandydatką partii na senatora w wyborach uzupełniających w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego.

Córka gen. Andersa na konferencji prasowej transmitowanej przez TVP INFO wskazała, że szczególnie ważna jest dla niej dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podlasia.

– Ponieważ mój ojciec – jak wszyscy wiedzą, generał Anders – był bardzo związany z tym okręgiem. Mój mąż jest pułkownikiem w wojsku amerykańskim, a syn, obecnie jest podporucznikiem w armii USA. To naturalne, że na bezpieczeństwie tego regionu bardzo mi zależy. Także historia tego regionu ma dla mnie ogromną wartość. Wiem, że według historii, prze tyle lat dla wszystkich tu mieszkających był to trudny czas. Dlatego od wielu lat promuję historię i chciałabym, żeby świat wiedział co się tutaj działo w związku z Sybirakami. Ogromnie się cieszę, że będę miała okazję dalej to promować – oświadcza Anna Maria Anders, przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Wybory uzupełniające do Senatu w województwie podlaskim odbędą się 6 marca. Zostaną przeprowadzone z powodu wygaśnięcia mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego, który został wojewodą podlaskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl