Amerykańscy żołnierze na celowniku islamistów

Dżihadyści z tak zwanego Państwa Islamskiego opublikowali w internecie listę około stu amerykańskich wojskowych. Lista zawiera ich dane i dokładne adresy. Dżihadyści wezwali swoich zwolenników w USA aby atakowali żołnierzy.

Lista z danymi wojskowych pracujących dla ministerstwa obrony USA pojawiła się na stronie internetowej powiązanej z tzw. Państwem Islamskim. W sieci umieściła je grupa, która podpisała się jako Hakerska Dywizja Państwa Islamskiego.

Dżihadyści zaapelowali do swoich zwolenników w Stanach zjednoczonych aby „wykonali ostatni krok” i „załatwili” wojskowych z listy. Hakerzy utrzymują, że dane amerykańskich żołnierzy zdobyli włamując się do wojskowych baz danych. Władze amerykańskie zaprzeczają temu i twierdzą, że dane wojskowych były publicznie dostępne.

Dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove,  komentując całą sprawę stwierdził, że islamiści, którzy odnoszą porażki na polu walki uciekają się do działań, które mają wywołać sensację. Całą sprawę dokładnie bada Pentagon.

Z kolei Marynarka Wojenna USA zleciła wszystkim swoim żołnierzom dokładne zweryfikowanie danych jakie pozostawiają na stronach internetowych, z których korzystają.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl