fot. PAP/Mykola Kalyeniak

Amerykanie dozbrajają Ukrainę

Stany Zjednoczone po raz kolejny kierują na Ukrainę broń i wsparcie finansowe. Pakiet, jaki zatwierdził Senat, jest warty blisko 40 mld dolarów.

Każdego miesiąca Ukraina potrzebuje miliardów na obronę – mówił w opublikowanym nagraniu prezydent kraju Wołodymyr Zełenski.

– Dla Ukrainy obrona przed rosyjską agresją oznacza każdego miesiąca dziurę w budżecie w wysokości około 5 miliardów dolarów. Jeśli mamy sprostać w tej wojnie o wolność, to potrzebujemy natychmiastowej i pełnej pomocy finansowej. To jest wasz wkład w wasze własne bezpieczeństwo. Wspólnie musimy powstrzymać rosyjską agresję – wyjaśnił prezydent Ukrainy.

Potężne środki na dozbrajanie Ukrainy dalej wydają Amerykanie. Senat przyjął w czwartek ustawę o nowym pakiecie, którego wartość sięga 40 miliardów dolarów. Środki mają być przeznaczone m.in. na uzbrojenie, pomoc dla uchodźców, a także pomoc gospodarczą. Teraz ustawę musi podpisać jeszcze prezydent Joe Biden. Ponadto, prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie skorzystał z mechanizmu, który pozwala mu na transfer broni bez zgody Kongresu, w sytuacji nadzwyczajnej. Z zapasów Pentagonu do Kijowa trafi dodatkowo sprzęt warty 100 milionów dolarów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl