fot. pixabay

Ambasadorzy przy Stolicy Apostolskiej modlą się za papieża Franciszka

Ambasadorzy z ponad dwudziestu krajów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej w poniedziałek uczestniczyli w Rzymie we Mszy św. sprawowanej w intencji powrotu do zdrowia papieża Franciszka. Była to inicjatywa ambasadorów Austrii i Niemiec, do której przyłączyli się inni dyplomaci. W intencji Ojca Świętego modli się również ambasador RP Adam Kwiatkowski.

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało dziś, że papież Franciszek kontynuuje odpoczynek.

Zamówioną przez ambasadorów Mszę św. sprawowano w poniedziałek wieczorem w kościele Santa Maria dell’Anima w Rzymie.

Dwudziestu ambasadorów na Mszy św.

„Myślę, że była to bardzo piękna i głęboka próba nadania sercom wspólnego kierunku. I jeśli, jak w korpusie dyplomatycznym, serca mogą czasami bić kulturowo, językowo, z różnymi rytmami, to w modlitwie za Ojca Świętego łączą się, znajdują wspólny kierunek. I jestem przekonany, że to umacnia tych, którzy się modlą, a także tych, za których się modlą” – powiedział rektor Santa Maria dell’Anima, ks. Michael Max.

Msza św. sprawowana była w języku włoskim, niemieckim i łacińskim. W liturgii uczestniczyli m.in. ambasadorowie przy Stolicy Apostolskiej Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Armenii, Słowacji, Czech i Angoli, a także wysłannicy z Turcji, Bułgarii, Serbii i Haiti.

Modlitwy polskiej ambasady

Modlitwy w intencji zdrowia Ojca Świętego płyną także z ambasady Rzeczpospolitej Polskiej przy Watykanie. Ambasador Adam Kwiatkowski regularnie uczestniczy m.in. w polskich Mszach św. sprawowanych w bazylice watykańskiej przy grobie św. Jana Pawła II. Odbywają się one w czwartki rano, gromadzą rzesze pielgrzymów z Polski i za każdym razem wznoszone są intencje o zdrowie i siły dla papieża Franciszka.

Inicjatywa ambasadorów Austrii i Niemiec

Od 14 lutego Ojciec Święty jest leczony z powodu poważnej choroby układu oddechowego w szpitalu Gemelli w Rzymie. Już na początku jego hospitalizacji ambasada Argentyny przy Stolicy Apostolskiej zaprosiła na nabożeństwo w intencji powrotu do zdrowia argentyńskiego Papieża. Inicjatywę w Santa Maria dell’Anima podjęli ambasadorowie Marcus Bergmann z Austrii i Bernhard Kotsch z Niemiec.

Od tygodnia co wieczór o 21.00 na Placu Świętego Piotra odmawiany jest różaniec w intencji powrotu do zdrowia Ojca Świętego.

Vatican News/Gudrun Sailer/radiomaryja.pl

drukuj