fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ambasador USA: Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności

Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności – zaznaczył ambasador USA, Mark Brzezinski, składając Polakom życzenia w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak zaznaczył, przyjaźń łącząca USA i Polskę nigdy nie była silniejsza niż obecnie.

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej Ustawy Zasadniczej w Europie i drugiej na świecie – ambasador USA, Mark Brzezinski, złożył Polakom życzenia.

„W imieniu narodu Amerykańskiego składam Polakom serdeczne życzenia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności” – napisał w środę w mediach społecznościowych Mark Brzezinski.

Jak zaznaczył, „przyjaźń łącząca USA i Polskę nigdy nie była silniejsza niż obecnie i z niecierpliwością czekam na dalsze zacieśnianie naszych więzi”.

„Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy bezpieczniejsi, razem jesteśmy lepsi” – podkreślił.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl