fot. PAP/EPA

Ambasador Polski na Ukrainie: Na każdej wojnie najpierw ginie prawda

Polacy bardzo dobrze wiedzą, że na każdej wojnie w pierwszej kolejności ginie prawda – oświadczył w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla ukraińskiego portalu Fakty ambasador Polski w Kijowie Bartosz Cichocki, pytany o informacyjne ataki Kremla wymierzone w Polskę.

Według ambasadora Rosjanie „bardzo dobrze zdają sobie sprawę – i jest to historycznie udowodnione – że nie mają żadnych szans, jeśli chodzi o globalną ekspansję, bez silnego sojusznika”.

„Pakt Ribbentrop-Mołotow taką szansę im dał. Przy wszystkich błędach, jakich dopuszczają się teraz niektóre zachodnie państwa, próbując nawiązać kontakty z Moskwą, nie ma już perspektywy na podobny pakt. Nawet teoretycznie” – podkreślił Bartosz Cichocki.

Prowadzący wywiad z ambasadorem Wiaczesław Nowikow ocenił, że prezydent Rosji Władimir Putin „właściwie wypowiedział Polsce propagandową wojnę”.

„Ukraina jest w epicentrum tej wojny nie pierwszy rok i na swoim gorzkim przykładzie wie, jak przekształca się ona w prawdziwą wojnę” – dodał.

Bartosz Cichocki zaznaczył, że „Polacy bardzo dobrze wiedzą, że na każdej wojnie w pierwszej kolejności ginie prawda”.

„Dlatego zdecydowanie reagujemy na próby fałszowania przeszłości i współczesności i jesteśmy gotowi do współpracy z każdym, by tej prawdy bronić. Tym bardziej z Ukraińcami, którzy bronili jej na Majdanie, ryzykując życiem” – oświadczył dyplomata.

Pytany o stosunki polsko-ukraińskie ambasador poinformował, że obecnie budowany jest „klimat zaufania”. Doceniamy pragnienie nowych władz ukraińskich rozwiązania problemów, które naruszyły to zaufanie – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl