fot. wikipedia

Alior Bank: Restrukturyzacja Ruchu przebiega zgodnie z planem

Restrukturyzacja spółki Ruch przebiega zgodnie z planem – poinformowały władze Alior Banku. Do końca roku kolportera prasy powinien przejąć Polski Koncern Naftowy Orlen.

Alior Bank, koncern z Płocka oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń zawarły w kwietniu porozumienie w sprawie uratowania spółki. Wydawcy podjęli także decyzję o umorzeniu części długu kolportera.

Ruch istnieje od 100 lat. Elżbieta Kruk, przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, zwróciła uwagę, że dalsze istnienie tego podmiotu jest istotne dla mniejszych miejscowości.

– Ma to bardzo istotne znaczenie dla odbiorców, ponieważ kłopoty Ruchu sprawiły problemy na całym rynku dystrybucyjnym. Przede wszystkim zmniejszyła się dostępność do gazet. Ruch musiał zamykać swoje punkty sprzedaży, szczególnie w małych miejscowościach – wskazała Elżbieta Kruk.

Ruch to jedna z najbardziej znanych polskich marek. Sieć własna firmy składa się z 1800 punktów. Kolportaż spółki dociera do ok. 20 tys. punktów i generuje roczny obrót o wartości ok. 500 mln zł. Jego udziały w całym runku dostaw prasy sięgają kilkudziesięciu procent.

RIRM

drukuj