fot. wikipedia

Alior Bank złożył wniosek ws. zgody na przejęcie kontroli nad spółką Ruch S.A

Alior Bank chce kontrolować spółkę Ruch S.A. Bank złożył już w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek ws. zgody na przejęcie kontroli – poinformował Urząd.

Alior Bank jest jednym z wierzycieli „Ruchu”, zaangażowanym w restrukturyzację tej spółki. „Ruch” złożył w sierpniu w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego.

Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK zaznaczyła, że wniosek Alior Banku ws. zgody na przejęcie Ruchu jest analizowany. Urząd sprawdza, czy ewentualne przejęcie spółki nie wpłynie ograniczająco na rynek.

– Słowo ograniczająco jest kluczem, ponieważ mówimy albo o wzmocnieniu pozycji dominującej, albo o jakiś innych zaburzeniach konkurencji na rynku. To ocenia urząd. W tym przypadku jest to normalna procedura; UOKiK może wydać zgodę warunkową lub zakazać transakcji. Są to postępowania wydawane w ciągu od kilkunastu do kilkudziesięciu dni. Jeżeli urząd na którymś etapie zauważy, że którąś ze spółek trzeba o coś dopytać, sprawdzić lub dobadać, wówczas może ulec wprowadzone postępowanie przedłużeniu – poinformowała Małgorzata Cieloch.

Plan restrukturyzacji, który ma umożliwić „Ruchowi” prowadzenie dalszej działalności przygotowali PKN Orlen i Alior Bank. Z wcześniejszych informacji wynika, że jest mu przychylna rada wierzycieli Ruchu, w której są m.in. wydawcy prasy.

RIRM

drukuj