fot. wikipedia

Trudna sytuacja „Ruchu”

Czytelnicy mogą przyczynić się do uratowania spółki „Ruch”, która zajmuje się kolportażem i sprzedażą prasy w Polsce. Firma znajduje się w złej sytuacji finansowej. Zalega też z płatnościami za prasę, co stawia w trudnej pozycji również wydawców wielu gazet.

W ostatnim czasie pojawiła się nadzieja na kontynuowanie działalności. W plan restrukturyzacji „Ruchu” mają się włączyć PKN Orlen oraz Poczta Polska. Powodzenie tego planu zależy także od odbiorców prasy, czyli samych czytelników. Wystarczy, że każdy z nas będzie systematycznie kupował gazetę w kiosku Ruchu – zwraca uwagę Marcin Nowina-Konopka, prezes spółki „Spes”, która wydaje „Nasz Dziennik”.

Wydawcy zależy na uratowaniu sieci kiosków Ruchu, po to, by dziennik mógł być dalej szeroko dostępny dla czytelników.

– Jeżeli czytelnicy rzeczywiście czytają „Nasz Dziennik”, cenią go, czują się jakoś związani z tytułem, szukają inspiracji do rozmów, argumentów w dyskusjach (…), to żeby postarali się do tego kiosku chodzić codziennie – apeluje Marcin Nowina-Konopka

„Nasz Dziennik” można nabyć także w większości placówek Poczty Polskiej – wskazuje Marcin Nowina Konopka. Jak dodaje, tu także ważna jest systematyczność w kupowaniu gazety. Poczta przyjmuje obecnie zamówienia na prenumeratę na I kwartał 2019 roku.

„Ruch” powstał jeszcze przed wojną i obecnie jest jedną z najbardziej znanych polskich firm. Ma do dyspozycji tysiące własnych punktów sprzedaży prasy. Kolportaż Ruchu dociera do ok. 20 tys. miejsc, w których sprzedawane są gazety.

RIRM

drukuj