fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Akcja ratownicza w kopalni Rudna; poszukiwany górnik jest cały i zdrowy

Poszukiwany w kopalni Rudna w Polkowicach górnik został odnaleziony cały i zdrowy. Mężczyzna ponad dobę przebywał w kabinie operatorskiej. O własnych siłach opuścił on maszynę i wyszedł do ratowników.

To ostatni z górników, który po wstrząsie był pod ziemią. Od wczorajszych godzin popołudniowych 26 zastępów z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego KGHM kawałek po kawałku przeszukiwali rejon wstrząsu, drążąc zawalone chodniki. W rejonie panowały trudne warunki. Obszar wyłączono z eksploatacji. Podczas wstrząsu w kopalni Rudna przebywało 32 górników. Służby ratownicze szybko dotarły do większości poszkodowanych. 15 górników odniosło obrażenia. Jeden z nich jest w stanie ciężkim.

Jeszcze wczoraj w późnych godzinach nocnych trwały poszukiwania ostatniego górnika. Dziś po godzinie 14:00 udało się odnaleźć mężczyznę. Górnik przebywał w kabinie operatorskiej. O własnych siłach opuścił on maszynę i wyszedł do ratowników. To dzięki temu, że w trakcie wstrząsu górnik przebywał w maszynie nic mu się nie stało.

TV Trwam News/RIRM

drukuj