Akcja protestacyjna „Okupuj Monsanto”

Na całym świecie odbyły się dziś demonstracje przeciwko korporacjom które produkują genetycznie zmodyfikowane nasiona roślin i komponenty paszowe. W środę w Brukseli zakończy się marsz dobrej żywności „Good Food”.

Jedną z korporacji która opanowała ok. 80 proc światowego rynku jest Monsanto. Firma ta jest także obecna na polskim rynku. Od lat jak informują organizacje ekologiczne sprowadzana jest do naszego kraju genetycznie modyfikowana śruta sojowa z Ameryki, jako komponent do pasz.

Danuta Pilarska prezes Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. św. Franciszka z Asyżu stwierdziła, że te korporacje decydują o całym polskim rolnictwie. Podczas zakończenia tego marszu będziemy mieli szansę domagać się takiej Wspólnej Polityki Rolnej, która prowadzi do wytwarzania dobrej żywności i do stosowania dobrych metod w rolnictwie.

Chcemy żyć bez manipulacji genetycznej, bez roślin genetycznie modyfikowanych, chcemy żyć z paszą, która będzie wyborem dla polskich rolników; chcemy tą paszę produkować od rolników polskich a nie od komponentów brazylijskich i argentyńskich. Sejm, Senat i prezydent zdecydowali, że 4 mln euro poszło na te komponenty zagraniczne, przecież można je było dać polskim rolnikom. Ta pasza byłaby z tych wszystkich zbóż wartościowych.– powiedziała Danuta Pilarska.

Pomimo złożenia przez prezydenta podpisu pod ustawą o paszach, Bronisław Komorowski podczas dożynek w Spale dziękował rolnikom za trud jaki podejmują.  Mówił, że polska wieś modernizuje się w oparciu o fundament doświadczeń poprzednich pokoleń.

Prezydent nie czuje rolnictwa absolutnie. Byłam na debacie publicznej, to była moja publikacja miałam okazję porozmawiać z prezydentem powiedziałam mu, żeby nie zatracać tego co nasze, tego co Polska posiada. Polskie bogactwo to -Ziemia. Matka Ziemia, którą jak się zniszczy, ona żywi i broni. Gdy ją zniszczymy nastąpi wojna biologiczna. Ludzie będą padać jak muchy i tak powoli się już dzieje. Czy tak to wszystko sobie wyobrażamy? – Nie – dodała prezes.

 

Wypowiedź Danuty Pilarskiej

Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl