Akcja Caritas „Tak, pomagam”

Dziś i jutro w całej Polsce Caritas organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. Akcja pod hasłem ,,Tak, pomagam” odbywa się już po raz 12. Celem zbiórki jest pomoc blisko 80 tys. ubogich. Produkty żywnościowe zbierane są w supermarketach i sklepach osiedlowych. W akcję angażuje się ponad 20 tys. wolontariuszy.

Caritas zachęca wszystkich, aby przy okazji robienia zakupów podzielili się żywnością także z potrzebującymi – zachęca ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Bardzo ważne jest, żeby w życiu człowiek potrafił się dzielić z innymi. Zbiórka żywności jest m.in. po to, aby wspierać tych, którzy są w trudnej sytuacji, szczególnie przed świętami. Nie wszystkich stać czasem na zakup towarów i przygotować odpowiedni obiad, dlatego bardzo zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, aby potrafili podzielić się z tymi, którzy tego nie mają, i wsparci nas w czasie zbiórki żywności dla potrzebujących – mówi ks. dr Marian Subocz.

Żywność zebrana podczas zbiórki trafi do najbiedniejszych rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych. Najbardziej oczekiwane są produkty z długim terminem przydatności do spożycia.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Podczas ubiegłorocznej akcji przed Świętami Wielkanocnymi wolontariuszom udało się zebrać ponad 430 ton żywności.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl