Afganistan: 4 żołnierzy USA zastrzelonych przez żołnierza afgańskiego

Co najmniej czterech amerykańskich żołnierzy zostało zastrzelonych w sobotę przez żołnierza afgańskiego w bazie wojskowej w północnym Afganistanie – poinformowały afgańskie władze wojskowe.

„Afgański żołnierz zastrzelił czterech żołnierzy amerykańskich na terenie bazy. Prowadzimy dochodzenie” – powiedział rzecznik 209. korpusu armii afgańskiej Abdul Kahar Araam.

Dowództwo wojskowe USA w stolicy Afganistanu, Kabulu potwierdziło, iż „wie o incydencie” w będącej kwaterą 209. korpusu bazie Camp Shaheen w mieście Mazar-i-Szarif, ale nie ujawniło dalszych szczegółów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl