fot. twitter.com

Donald Trump wesprze republikańskich kandydatów w wyborach w 2022 r.

Były prezydent Donald Trump przybędzie 5 czerwca do Greenville w Karolinie Północnej. Ma tam wygłosić przemówienie wspierające republikańskich kandydatów ubiegających się o różne urzędy w wyborach 2022 roku.

Donald Trump przemawiał w Greenville jako prezydent w 2020 i 2019 roku, kiedy prowadził kampanię o reelekcję.

„Partia stanowa ma nadzieję, że Donald Trump pomoże Republikanom odzyskać kontrolę nad Izbą Reprezentantów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Michael Whatley, przewodniczący GOP (w Karolinie Północnej), zagorzały zwolennik Donalda Trumpa, był jednym z 13 elektorów Karoliny Północnej głosujących na byłego prezydenta w 2020 roku i chce, by Donald Trump odgrywał aktywną rolę w polityce Karoliny Północnej” – podała stacja ABC.

W listopadzie ubiegłego roku w Karolinie Północnej Republikanie odnieśli zwycięstwo. Donald Trump wygrał w tym stanie z przewagą niewiele ponad 1 proc. Wyraził zainteresowanie ponownym ubieganiem się o urząd prezydenta w 2024 roku, ale nie ogłosił jeszcze oficjalnie decyzji w tej sprawie. Jego synowa, Lara Trump jest zainteresowana kandydowaniem do Senatu USA w 2022 roku jako reprezentantka Karoliny Północnej.

„Prezydent Donald Trump wygrał w Karolinie Północnej w 2016 roku, a obiecując, że postawi Amerykę na pierwszym miejscu i dotrzymując obietnicy, wygrał Karolinę Północną także w 2020 roku (…). Jesteśmy zaszczyceni, że możemy powitać prezydenta Donalda Trumpa na naszej konwencji, gdy Partia Republikańska rozpoczyna kampanię mającą na celu przejęcie Kongresu i Senatu w 2022 roku” – mówił Michael Whatley.

Jak dodał, Donald Trump przyniósł Karolinie Północnej prawdziwe korzyści. Zaliczył do nich odbudowę armii, występując zdecydowanie przeciwko Chinom oraz ożywiając amerykańską gospodarkę.

Przemówienie Donalda Trumpa będzie zamknięte dla mediów, a dziennikarze nie będą mogli oglądać go za pośrednictwem transmisji na żywo czy w inny sposób – poinformowała Livy Polen, rzecznik Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl