ABW zatrzymało cztery osoby ws. nielegalnych paliw płynnych

23 listopada 2017 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby na terenie województw: śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Zatrzymani są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W wyniku jej działania Skarb Państwa poniósł szkody w wysokości ponad 130 milionów złotych.

Trzy z zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane przez sąd.

Z materiałów ABW zgromadzonych w tej sprawie wynika, że rozbita grupa zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT w związku z nielegalnym wprowadzaniem do obrotu na terenie RP paliw płynnych.

Postępowanie w sprawie jest prowadzone przez Delegaturę ABW w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Dotychczas w opisywanej sprawie przedstawiono zarzuty 27 osobom, spośród których znaczna część została postanowieniem sądu tymczasowo aresztowana.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne czynności procesowe.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl