Fot. PAP

ABW zatrzymała oficera Wojska Polskiego

ABW zatrzymała oficera Wojska Polskiego. Jest on podejrzany o udział w obcym wywiadzie. Z medialnych informacji wynika, że chodzi o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Pułkownik miał zajmować się przetargami i zakupami sprzętu dla wojska. Równolegle Służby Specjalne w ramach śledztwa prowadzonego przez warszawską Prokuraturę Apelacyjną zatrzymały cywila podejrzewanego o pracę dla obcego wywiadu.

Jutro w tej sprawie najprawdopodobniej spotka się speckomisja. Sejm będzie chciał jak najszybciej uzyskać informacje na temat tej sprawy – mówił poseł Marek Opioła, członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych

– Jak zwykle o takich ważnych sprawach Komisja ds. Służb Specjalnych dowiaduje się z mediów. Będziemy wnosić o to, żeby Komisja ds. Służb Specjalnych jak najszybciej została poinformowana o szczegółach. Nie mamy żadnej wiedzy nt. tego zdarzenia. Będziemy oczekiwać wyjaśnień ze strony służby kontrwywiadu wojskowego, ABW, która dokonywała tych zatrzymań – zaznaczył poseł Marek Opioła.

Dziś, zatrzymany pułkownik najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia. W razie udzielenia informacji, których przekazanie może wyrządzić państwu szkodę, minimalna kara to trzy lata.

RIRM

 

drukuj