fot. https://twitter.com/KAS_GOV_PL

ABW i KAS zatrzymały osiem osób grupy trudniącej się nielegalnymi grami hazardowymi

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w woj. zachodniopomorskim osiem osób z grupy trudniącej się nielegalnymi grami hazardowymi.

Według śledczych zatrzymani przez ABW i KAS tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, prali też pieniądze pochodzące z nielegalnego hazardu.

Zatrzymań oraz przeszukań w miejscach zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej dokonali 7 czerwca agenci ze szczecińskiego wydziału zamiejscowego w Szczecinie delegatury ABW w Gdańsku oraz funkcjonariusze zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie – powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

„Podczas działań ABW i KAS zabezpieczono gotówkę – ponad 130 tys. zł oraz około pół kilograma złota, zajęto też cztery samochody o łącznej wartości 350 tys. zł” – podał StanisławŻaryn.

Jak zaznaczył, na wniosek nadzorującej śledztwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie sąd zdecydował o aresztowaniu części zatrzymanych, a pozostałym prokurator wyznaczył poręczenia majątkowe, zdecydował o zakazie opuszczania kraju i zakazie kontaktowania się z określonymi osobami, a także nałożył dozór policji.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych powiedział, że obecnie trwają intensywne czynności procesowe, a sama sprawa się rozwija.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl