KAS: naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej odwołany ze stanowiska

Szef KAS odwołał ze stanowiska naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej – poinformowała w czwartek Ewa Szkodzińska, naczelnik wydziału ds. Komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów.

„Szef Krajowej Administracji Skarbowej, na wniosek Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, odwołał w dniu dzisiejszym ze stanowiska Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej” – napisała Szkodzińska w komunikacie przesłanym PAP.

Jak dowiedziała się w czwartek PAP, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy przyjęli 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy. Zatrzymano ich przy dzieleniu się łapówką.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w rozmowie z PAP, że agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali obu mężczyzn, przeszukali miejsca ich pracy oraz miejsca zamieszkania.

„Zatrzymaliśmy ich w urzędzie, gdy dzielili się łapówką od biznesmena – pieniędzmi uzyskanymi wcześniej przez jednego z nich w restauracji niedaleko Ostrowi” – powiedział PAP Piotr Kaczorek. Zaznaczył, że żaden z nich nie spodziewał się zatrzymania i akcji CBA.

„Czynności trwają, badane będą kolejne wątki” – dodał.

Według agentów prowadzących sprawę i operację CBA, w zamian za łapówkę biznesmenowi miała być znacznie zmniejszona nałożona na niego wysoka kara finansowa – domiar finansowy. Zapewniali też biznesmena – wiedząc, że jego przewinienia skarbowe mogą być większe – że roztoczą nad nim parasol ochronny w US – wynika z ustaleń CBA.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl