fot. facebook/A.Soboń

A. Soboń: Liczę, że wydawanie zaświadczeń przekształceniowych przyspieszy

Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju liczy, że wydawanie zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność przyśpieszy od kwietnia tego roku.

,,Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem umiarkowanie zadowolony z realizacji tej ustawy (o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów we własność – PAP). Mam nadzieję, że od kwietnia tempo wydawania zaświadczeń jeszcze przyśpieszy” – powiedział w czwartek Artur Soboń.

Minister wyraził też nadzieję, że wszystkie zaświadczenia przekształceniowe zostaną wydane do końca tego roku.

,,Chciałbym podziękować tym wszystkim samorządom, które te operacje przeprowadzają w sposób zorganizowany i mieszkańcy otrzymują zaświadczenia potwierdzające przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Tak robi 2476 gmin. Tylko z jedną gminą w Polsce prowadzimy intensywny dialog na temat tego, w jaki sposób to uwłaszczenie przeprowadzić tak, by było racjonalne i skuteczne” – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju.

,,Mam nadzieję, że ten dialog skończy się tym, że to miasto (Warszawa – PAP) będzie realizowało uwłaszczenie w sposób sprawny, bo przepisy w tym zakresie są jednoznaczne, jasne, nie budzące wątpliwości” – dodał minister.

PAP/RIRM

drukuj