fot. facebook/A.Soboń

A. Soboń podsumował funkcjonowanie programu Mieszkanie plus w 2018 r.

W 2018 r. do realizacji skierowanych zostało blisko 30 tys. lokali w ramach programu Mieszkanie plus. Rządowy projekt podsumował wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Polityk wskazał, że program Mieszkanie plus nabrał w bieżącym roku solidnych ram prawnych. Powstała m.in. ustawa przyśpieszająca realizację inwestycji mieszkaniowych. 1 stycznia wejdą też w życie regulacje, które przewidują dopłaty do czynszu.

Artur Soboń poinformował, że po Nowym Roku resort wraz z PKP przedstawi szczegóły kolejnych dużych projektów w ramach programu Mieszkanie plus.

Mogę z optymizmem powiedzieć, że założenia, które zapowiadaliśmy – między 25-30 tys. mieszkań do realizacji w przyszłym roku – zostaną osiągnięte. Do końca 2019 r. – zgodnie z zapowiedzią – chcielibyśmy, aby takich realizacji już było już 100 tys. Największym wyzwaniem dzisiaj jest doprowadzenie już do faktycznej realizacji tych projektów, które rozpoczęliśmy. Dobre porozumienie z PKP – myślę, że na początku stycznia spółki celowe z PKP na bardzo duże projekty. I wreszcie faktyczna realizacja tych projektów – powiedział Artur Soboń.

Mieszkanie plus to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości zainaugurowany w 2016 roku. W kilka lat ma zapewnić 100 tys. mieszkań dla rodzin, których nie stać na zakup własnego lokum.

Lokale są budowane m.in. na gruntach Skarbu Państwa. Nowe osiedla mają powstać w 300 lokalizacjach na terenie całego kraju. Część z nich jest już gotowa do rozpoczęcia budowy. Obecnie w Polsce brakuje około 3 mln mieszkań.

RIRM

drukuj